بازی سازی

امضا کردن کد در یونیتی

نوشته شده توسط امین سجودی

امضا کردن کد در یونیتی

اخیرا کافه بازار سیاستش رو عوض کرده و مثل باقی مارکت ها مثل گوگول پلی از شما بازی یا برنامه ای که امضا نشده باشه رو قبول نمی کنه ، برای همین قصد دارم یک آموزش در این مورد بزارم چون فکر کنم خیلی ها نمی دونن چطور باید این کار رو در یونیتی انجام بدن .

اگه در قسمت تنظیمات Player Setting یونیتی برید یک بخشی وجود داره به نام Publishing Setting . توی این بخش شما می تونید بازی خودتون رو Sign کنید .

نکته : وقتی در حالت عادی خروجی می گیرید در واقع برنامه شما با یک کلید Sign میشه که کلید debug هستش ، و روی سیستم شما ذخیره شده (محل ذخیره کلید توی مستندات یونیتی نوشته شده). استور های اندرویدی به شما اجازه نمی دن برنامه های امضا شده با کلید debug رو منتشر کنید .

تیک Create New Keystore رو بزنید و یک مکان رو برای ذخیره کلید جدید انتخاب کنید . در قسمت پسورد یک پسورد امن رو انتخاب کنید .

نکته : Create New Keystore این گزینه تنها در صورتی نمایش داده خواهد شد که یک پسورد امن وارد کنید ، در غیر این صورت این گزینه نمایش داده نخواهد شد .

سپس در قسمت Key رو به روی گزینه ی Alias ، باکس رو باز کنید و روی گزینه Create a New Keyکلیک کنید .Screen Shot 2015-12-31 at 10.51.51 AM

یک صفحه باز میشه ، که توش یکسری اطلاعات می خواد از شما . با کلیک روی گزینه Create Key کلیک برای شما ساخته میشه .Screen Shot 2015-12-31 at 10.55.15 AM

حالا کافیه که از بین گزینه های قسمت Alias کلیدی که اخیرا ساختید رو انتخاب کنید .

دقت کنید برای خروجی گرفتن باید پس از انتخاب کلید پسورد رو هم وارد کنید ، بدون پسورد امکان بیلد گرفتن با این کلید امکان ندارد .

اگر برنامه شما قبلا با یک کلید دیگر امضا شده باشد (از جمله کلید debug) با عوض کردن کلید و آپدیت کردن ورژن و نصب اون روی دستگاه هایی که قبلا ورژن قبلی شما رو نصب شده دارن به مشکل بر می خورید ، این یک قابلیت اندروید هستش که اجازه نمی ده یکی دیگه بیاد و با استفاده از Bundle Identifier شما یک برنامه دیگه بسازه و به جای برنامه ی شما مردم اون رو نصب کنن و جایگزین اون بشه .

باید برنامه قدیمی پاک بشه و برنامه جدید نصب بشه . به صورت مختصر اینکه برنامه هایی که با کلید های متفاوت امضا شدن حتی اگر یکی هم باشند قابلیت جایگزین شدن همدیگر رو ندارن .

 

درباره نویسنده

امین سجودی

امین یک توسعه دهنده نرم افزار و علاقه مند به بازی می باشد که بیشتر وقت خود را صرف برنامه نویسی و یادگیری تکنولوژی های جدید می کند .

یک دیدگاه

  • من یه پرسش دارم پسورد در قسمت keystore با پسورد در قسمت new key ه فرقی دارد و آیا می تواند متفاوت باشد ؟ وهر کدام در کجا استفاده می شوند (منظورم بعد از پابلیش است) ؟ لطفا پاسخ را به ایمیلم بفرستید

اضافه کردن دیدگاه

5 × 2 =